W dobie rozwoju technologii na rynku pojawiło się wiele gadżetów, bez których za parę lat ludzie nie będą mogli wyobrazić sobie życia. Tworzone są urządzenia, które w jak największym stopniu potrafią umilić i ułatwić nam życie. Jednymi z takich produktów są smartwatche. Skupię się dokładnie na modelu Garmin Venu 2.

 

Garmin Venu 2 – specyfikacja

Muszę przyznać, że jeśli tak jak ja, nigdy nie korzystałeś z tego typu gadżetów i uważasz, że są one zbędne, to również jak ja zmienisz zdanie po pierwszym dniu z tym urządzeniem na nadgarstku. Zacznijmy od specyfikacji sprzętu. Jest to zegarek ważący ok. 49 g, z paskiem o szerokości 22 mm i z kopertą o wymiarach 45 x 45 x 12 mm. Na kopercie osadzony dotykowy wyświetlacz AMOLED o średnicy 1,3” i rozdzielczości 416 x 416 px.

 

Garmin Venu 2 – recenzja

Muszę przyznać, że ten ekran jest gotowy na każde warunki, czy to w terenie, czy to wewnątrz budynku, niezależnie od pogody. Wszystko widać czytelnie i wyraźnie, co wpływa pozytywnie na efekty treningu – możemy skupić się na samej aktywności fizycznej, a nie tracić czasu na wykręcanie sobie ręki tak, aby przeczytać, co jest napisane na wyświetlaczu. Kolejnym atutem tego smartwatcha jest to, że dobrze leży na ręku i pasek przylega do skóry. Reakcja na ruchy nadgarstka jest bardzo wyczulona, co daje wrażenie, że zegarek rozumie nasze intencje i w każdym przypadku, gdy tylko chcemy, aby ekran się uaktywnił, dokładnie tak się stanie.

Mamy możliwość włączenia opcji – zawsze włączony. To dobra alternatywa dla tych, którzy nie chcą wybudzać zegarka ruchami ręki, a chcą mieć w niego wgląd przez cały czas treningu. Ekran AMOLED charakteryzuje się tym, że wyświetla przyjemne dla oka barwy i nasycone kolory, co ułatwia korzystanie. Garmin Venu 2 zdaje test nawet w najtrudniejszych warunkach. Jest odporny na uderzenia, wodoodporny i szczelny, co sprawia, że pyłki czy ziarenka piasku nie są w stanie go uszkodzić.

To, co ten smartwatch oferuje, to również wiele rozbudowanych funkcji, takich jak: krokomierz, mierzenie spalonych kalorii, monitorowanie jakości snu, mierzenie poziom stresu, zapisywanie danych aktywności fizycznej, monitorowanie dostępnej energia w organizmie. Poza tym to zbiór ćwiczeń i treningów. Zegarek pokazuje przykładowe ćwiczenia i wraz z nim możemy je wykonywać, podążając za instrukcjami płynącymi z ekranu. Są to: ćwiczenia, interwały, joga, pilates, maksymalny wysiłek, wytrzymałość, mięśnie brzucha, trening górnej i dolnej części działa, przysiady, pajacyki, mięśnie pleców. Wszystko to jest podane użytkownikowi w sposób intuicyjny i czytelny.

 

Kompatybilność ze smartfonami Android i IOS

Garmin Venu 2 można sparować ze swoim smartfonem, niezależnie od tego, czy naszym oprogramowaniem jest Android, czy IOS. Umożliwia to dostawanie na smartwatcha powiadomień ze swoich profili na mediach społecznościowych, z poczty, o SMS-ach czy przychodzących połączeniach.

 

Czas działania

To, ile zegarek będzie działał i wytrzyma bez ładowania, jest zależne od tego, jak z niego korzystamy. W przypadku Garmina Venu 2, opinie i recenzje podają, że smartwatch wytrzymuje około 5-6 dni przy sporadycznym używaniu, gdy nie ćwiczymy, może wytrzymać nawet do 11 dni bez ładowania. Oczywiście u każdego z użytkowników będzie ten czas się różnił. Dodatkowo w razie braku ładowarki przy sobie, możemy włączyć tryb oszczędzania energii, co nieco przedłuży czas działania urządzenia.