Za pierwszym razem, kiedy zegarki typu smartwatch zostały przedstawione światu, nie byłam do nich przychylnie nastawiona. Miałam wrażenie, że był to kolejny bezsensowny wynalazek, który miał zachęcić ludzi do wydawania pieniędzy. Jednak kilka miesięcy później dostałam jeden z modeli w prezencie. Okazało się, że zupełnie niesłusznie oceniłam to niewielkie urządzenie, jeżeli chodzi o ich funkcje i możliwości. Smartwatch posiada kilka istotnych zalet, których telefonowi brak. Nim się spostrzegłam, zaczęłam go regularnie używać, a z okazji świąt sprezentowałam partnerowi jego własny egzemplarz.

 

Huawei Watch GT 2 Classic – test

Po pierwszym zegarku nadszedł czas na następny. To właśnie wtedy przeprowadziłam test Huawei Watch GT 2 Classic. Do kupna przekonała mnie całkiem przyzwoita cena i elegancja. Nie uwiera na nadgarstku oraz ma posiada funkcje, jakie najbardziej cenię w smartwatchu. Jego bateria pracuje dłużej niż w poprzednim zegarku, który użytkowałam. Starcza nawet do 2 tygodni! Nie muszę szukać telefonu, aby odebrać połączenie – wystarczy spojrzeć na nadgarstek. Urządzenie nie kontrastuje z moimi ubraniami, a wręcz nadaje im elegancji. Najbardziej obawiałam się, że spędzę dużo czasu z instrukcją do tego urządzenia, jednak jego łatwość w obsłudze pozytywnie mnie zaskoczyła. Świetnie sprawdził się na spacerach, podczas których liczy spalone kalorie i wykonane kroki.

 

Huawei Watch GT 2 Classic – recenzja praktycznego kompana

Najważniejszą rzeczą w tym zegarku są jego funkcje i to, w jaki sposób mogą ułatwić życie. Huawei Watch GT 2 Classic pozwala na monitorowanie aktywności oraz prowadzenie zdrowego trybu życia. Przez cały czas miałam dostęp do moich postępów. Ten model daje możliwość odtwarzania muzyki w dowolnym momencie dnia i przeprowadzania rozmów telefonicznych bez bezpośredniego użycia telefonu. Huawei Watch GT 2 Classic mierzy natlenienie krwi, a dokładniej procent zawartości oksyhemoglobiny. Dzięki funkcji TruSleep można sprawdzić czas i fazy snu. Dla pań istnieje również możliwość śledzenia cyklu menstruacyjnego.

Podczas treningów Huawei Watch GT 2 Classic zapewnia informacje na temat tętna. Jego ekran pokazuje warunki pogodowe i według nich zmienia jasność wyświetlacza. Zegarek potrafi monitorować aktywność podczas uprawiania 15 dyscyplin sportowych, w tym fitnessu, jazdy na rowerze stacjonarnym czy biegów. W tym czasie zbiera takie dane, jak spalone kalorie, tempo oraz tętno. Jego wodoszczelność pozwala na kontrolowanie ruchów i efektywności po włączeniu trybu „pływanie”, a także wykrywa nieprawidłową postawę. Przechwytuje przychodzące powiadomienia z mediów społecznościowych i SMS-y. Z Huawei Watch GT 2 Classic masz również dostęp do kompasu, latarki, barometru, kalendarza, alarmu, pogody, stopera, a także lokalizacji telefonu.

 

Podsumowanie

Jeżeli lubisz tego typu gadżety, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie, szczerze polecam zegarek Huawei Watch GT 2 Classic. Opinie są różne, jednak mają wiele wspólnych pozytywów. Ponadto możesz wybrać taki kolor i styl, jaki zapragniesz. Zegarek jest idealny w sytuacjach, kiedy nie chcesz zabierać telefonu albo nie masz miejsca do schowania go.