Z każdym dniem technologia rozwija się w coraz to większym stopniu. Służy ona nie tylko w celu rozwoju wielu istotnych dziedzin. Jej najpopularniejszym zastosowaniem jest bez dwóch zdań rozrywka. Tutaj główne role odgrywają konsole do gier. Jedną z nich jest konsola Nintendo Switch, której recenzję znajdziesz w tym artykule.

 

Co zmieniło się w Nintendo Switch OLED?

Liczne testy konsoli Nintendo Switch wykazały kilka różnić. Musisz wiedzieć,  że nowy model OLED przeszedł zmiany, jeśli chodzi o wyświetlacz i wprowadzono kilka drobnych poprawek projektowych, ale to prawie ten sam zestaw, gdy spojrzysz na jego podstawową budowę. Dlatego nie warto ulepszać konsoli, jeśli posiadasz ten sam tylko starszy model.  Ponieważ żadna struktura budowy się nie zmieniła, Nintendo Switch OLED nadal nie dorówna pod względem mocy Playstation 5 czy Xbox’a, choć jest to bardziej dopracowaną wersja konsoli z lepszymi wrażeniami w trybie stacjonarnym i przenośnym. Powinieneś kupić ten sprzęt, jeśli chcesz czegoś, z czego może cieszyć się cała rodzina. Dzięki tytułom od zupełnie nowego Metroid Dread do kultowego Super Mario Odyssey i ulubionego przez fanów Animal Crossing: New Horizons, każdy znajdzie coś dla siebie. Więcej informacji znajdziesz w przewodniku po najlepszych grach na Nintendo Switch. Premiera Nintendo Switch OLED była jednym z najbardziej oczekiwanych wydań technologicznych tego roku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o najbardziej imponującym zestawie konsoli Nintendo.

 

Czym różni się Nintendo Switch OLED od zwykłego Nintendo Switch?

Po pierwsze, ekran jest większy w modelu OLED ma 7 cali, podczas gdy w oryginale miał 6,2 cala. Ale największa różnica polega na technologii ekranu, w tym modelu otrzymujesz ekran dotykowy OLED w przeciwieństwie do prostego ekranu dotykowego LED. Oznacza to, że piksele nie są już oświetlane przez podświetlenie, same wytwarzają światło, czyli powinieneś otrzymać jaśniejszy ekran z OLED z większym kontrastem i lepszymi kątami widzenia. Nie będzie to jednak bardziej szczegółowe, ponieważ zachowano rozdzielczość 720p dla urządzeń przenośnych i 1080p po zadokowaniu. Kolejna różnica dotyczy pamięci wewnętrznej, która podwoiła się. Na Nintendo Switch było to 32 GB, podczas gdy Nintendo Switch OLED ma 64 GB. Oba można jednak rozszerzyć za pomocą karty MicroSD. Ponadto Nintendo poprawiło jakość dźwięku wytwarzanego przez głośniki stereo.

 

Dlaczego warto dokonać zakupu tego urządzenia?

Opinie o konsoli Nintendo Switch są wyjątkowo pozytywne. Jest tu 64 GB pamięci wewnętrznej, która jest obciążona, ale jeśli zabraknie, możesz ją rozszerzyć za pomocą karty MicroSD, która wsuwa się do tylnego panelu, pod podpórką. W trybie ręcznym będziesz mógł korzystać z nowych, ulepszonych głośników stereo, które są bardzo głośne i wyraźne, biorąc pod uwagę rozmiar konsoli, chociaż dźwięk jest nieco słabszy, gdy głośność jest zwiększona na maksimum możliwość. Aby to ulepszyć, możesz podłączyć konsolę do własnych urządzeń audio Bluetooth, ale pamiętaj, że będziesz mógł używać tylko dwóch kontrolerów, gdy masz podłączony jeden z nich.