Wejście w świat gier to możliwość oderwania się na chwilę od problemów codzienności. Pokonywanie kolejnych wyzwań w świecie wirtualnym może dawać sporo satysfakcji. Dlatego rynek konsol do gier rozwija się nieustannie. Każdego roku wytwórnie wydają sporo tytułów, a efekty wizualne i dźwiękowe stoją na coraz wyższym poziomie. Wzięła to sobie do serca firma Microsoft, projektując konsolę Xbox Series S. Opinie, które można o niej przeczytać, pochodzą zwykle od zadowolonych użytkowników. Czy konsola ta jest tak dobra, jak mówią?

 

Kompaktowa wersja, lekka i szybka

Xbox Series S to najmniejsza konsola nowej generacji w historii. Twórcy bardzo przyłożyli się do tego, by nie zajmowała ona wiele miejsca na półce pod telewizorem. Jest to odchudzona wersja konsoli Xbox Series X, dzięki czemu ma niższą cenę i kompaktowy design. Będzie ona idealna dla graczy zaawansowanych, ale także takich, którzy na rozrywkę tą poświęcają mniej czasu. Konsola łączy w sobie najlepsze cechy sprzętu najnowszej generacji z niską ceną rynkową. Wbudowany w urządzenie dysk SSD pozwala na szybsze ładowanie i wczytywanie się stanu gry.

 

Koniec gier w pudełkach?

Trzeba też zwrócić uwagę, że konsola ta jest w pełni cyfrowa. Oznacza to, że nie odtworzysz w niej pudełkowej wersji gry, wszystkie tytuły trzeba pobierać w wydaniu cyfrowym. Jest to krok w stronę nowoczesności i wygodne rozwiązanie. W konsolach odtwarzających płyty też zaleca się używanie wersji cyfrowych. Jest to podyktowane badaniami, które dowodzą, że gra na płycie sprawia, że konsola szybciej się zużywa. Instalacja tytułów, nawet tych najnowszych, ograniczona jest tylko przez szybkość przesyłu internetowego w Twoim domu! Wyjątkowo szybki dysk i technologia Smart Delivery to rozwiązania, które wyróżniają konsolę Xbox Series S. Test przeprowadzony na kilku znanych grach pokazał, że instalacja aplikacji, nawet tych obszernych, przebiega szybko i sprawnie.

 

Subskrypcja Game Pass – czy warto ją wykupić?

Posiadacze konsoli Xbox Series S mają możliwość wykupienia specjalnej subskrypcji dającej dostęp do ponad setki tytułów. Znaleźć można wśród nich zarówno najnowsze produkcje, jak i starsze kultowe gry. Ponieważ konsole Xbox znane są ze swojej wstecznej kompatybilności, możesz znów pograć w ulubione pozycje sprzed lat! Warto zdecydować się na zakup subskrypcji Game Pass, zwłaszcza jeśli mamy w planach częste korzystanie z biblioteki gier. Dzięki niej pobierzesz z niej sporo aplikacji bez dodatkowych opłat.

 

Konsola Xbox Series S jako centrum domowej rozrywki

Dzięki dostępności aplikacji takich jak Netflix, HBO Max czy Amazon Prime, a także You Tube i wiele innych, możesz zamienić swoją konsolę w prawdziwe centrum rozrywki. Dostęp do ulubionych filmów, seriali i programów to dziś bardzo istotna funkcja. Nie musisz posiadać najnowszego smart TV, wystarczy Ci Xbox Series S. Recenzja sprzętu wypada bardzo pozytywnie. Wybór tej konsoli to decyzja, której nie będziesz żałował. Świetne doznania graficzne i dźwiękowe, godziny aktywnej rozrywki i dostęp do multimediów w wysokiej jakości. Czego chcieć więcej?