Pamiętasz jeszcze czasy, w których pierwsza wersja konsoli Play Station zwana też szarakiem, święciła swoje triumfy? Rozwój technologii i współczesne postępy na tym polu zaczęły się właśnie wtedy! Firma Sony nie zapomniała o swoich pierwszych dokonaniach na tym polu i stworzyła konsolę, na której możesz pograć w starsze gry, niezapomniane klasyki lat 90. i wczesnych lat XXI wieku. Interesujesz się retro gamingiem? Być może dla Ciebie stworzona została Sony Playstation Classic. Opinie o niej bywają skrajne. Czy warto zainwestować w produkt, który służy głównie do przywoływania nostalgicznych wspomnień?

 

Nowa wersja a konsola z 1994 roku

Producenci zdecydowali się na odwzorowanie wyglądu konsoli z roku 1994 w drobnych szczegółach. Jest ona jednak znacznie mniejsza niż jej pierwotna wersja. Powodowane jest to faktem, że nie posiada napędu. Nie włożysz więc do środka płyty, którą kupiłeś w przeszłości i dbałeś, by się nie porysowała przez blisko 30 lat. Nowa konsola ma za to wbudowane fabrycznie w pamięć 20 tytułów, które zostały wyselekcjonowane z bogatej biblioteki gier dostępnych pierwotnie na PS1. Sporo graczy nie jest zachwycona tym, że sloty na karty pamięci to jedynie atrapy, ale twórcy postanowili odświeżyć tę technologię, która miała sporo minusów i wbudować w urządzenie wirtualną kartę pamięci, która jest w stanie pomieścić znacznie więcej zapisów stanu gry niż starsze, analogowe wersje.

 

Sterowanie w konsoli Sony Playstation Classic

Do konsoli dołączono dwa klasyczne pady, które również w swoim czasie dały podstawę do podniesienie komfortu gracza. Oba kontrolery są przewodowe, a konsolę do telewizora podłącza się przy pomocy kabla HDMI. Sterowanie w grach zainstalowanych na dysku jest niezwykle wygodne i przynosi sporo wspomnień. Konsola ta da Ci najwięcej radości, jeśli miałeś okazję pograć na oryginalnym sprzęcie. Znajdziesz tu ciekawe gry, które swego czasu cieszyły się jako sławą jako bestsellery. Dziś można pograć w nie decydując się na zakup Sony Playstation Classic. Test dostępnej biblioteki wypadł całkiem pozytywnie. Oczywiście nie zadowoli ona każdego, ale pozycje takie jak Tekken 3, Resident Evil czy Final Fantasy VII to absolutne klasyki, w które trzeba zagrać!

 

Czy warto kupić Play Station Classic?

Konsola Play Station Classic nie jest propozycją dla każdego, ale warto po nią sięgnąć choćby z ciekawości. Poznanie klasycznych gier i możliwość zagrania w nie pokazuje przepaść technologiczną i postęp, jaki osiągnięto w tej dziedzinie na przestrzeni lat. Dużo wspomnień i nostalgii, a także pamięć o szalonym poziomie trudności niektórych tytułów jest możliwa dzięki konsoli Sony Playstation Classic. Recenzja tego urządzenia to spore wyzwanie. Nie powinno bowiem rozpatrywać go w kategoriach współczesnych, dających ogrom możliwości konsoli, a raczej jako ciekawostki i gadżetu dla osób zajmujących się grami na co dzień lub pragnących odświeżyć sobie starsze tytuły trzydziestolatków, których dzieciństwo przypadało na czasy świetności pierwszej konsoli Play Station.